Tulokset Raision sisulisähuipentumasta

Raision Kuula järjesti piirin sisulisähuipentuman sunnuntaina. Ohessa tulokset

Kuvituskuva

1.8. 11:59

T9 40m 1) Viola Vuorinen LittTU 6,91, 2) Jemina Jälkö RaisKu 7,08, 3) Minnea Kantola RuskY 7,17, 4) Iris Vähämaa NaantLöy 7,26, 4) Viivi Lehtinen LittTU 7,26, 6) Mya Hartvik KaarUra 7,27, 7) Emma Järvinen TuUL 7,28, 8) Paula Kuisma PaimU 7,32

Alkuerät: Erä 1 (NM) 1) Anni Sammal TuUL 7,43, 2) Kerttu Salonen RaisKu 7,69, 3) Vilja Akkola LiedPa 7,79, 4) Mette Forslund LittTU 7,81, 5) Selma Huppunen MaarMa 7,89, 6) Liina Lehtonen TuUL 7,96, 7) Ida Laaksonen SalVil 8,07, 8) Vilhelmiina Raitanen SomE 8,34. Erä 2 (NM) 1) Mya Hartvik KaarUra 7,26, 2) Viivi Lehtinen LittTU 7,32, 3) Hilda Numminen RaisKu 7,72, 4) Inari Hirvioja TuUL 7,75, 5) Tiida Kuokkanen SalVil 7,99, 6) Sofia Holmlund NousSu 8,23, 7) Olivia Hurme NaantLöy 8,43, 8) Josefiina Raitanen SomE 8,92. Erä 3 (NM) 1) Claudia Mattsson TuUL 7,55, 2) Emilia Kulmala SalVil 7,79, 3) Pihla Leivo TuUL 8,03, 3) Linnea Hento UudKK 8,03, 5) Anni Ahonen LittTU 8,13, 6) Kaneli Ojansivu TuUL 8,34, 7) Odessa Karsikas RaisKu 8,37, 8) Amanda Erkkilä NaantLöy 8,84. Erä 4 (NM) 1) Jemina Jälkö RaisKu 7,31, 2) Paula Kuisma PaimU 7,38, 3) Matilda Wahteristo LittTU 7,68, 4) Matilda Kankare MarttMu 7,81, 5) Iisa Saarinen SalVil 7,89, 6) Janni Poijärvi LiedPa 7,99, 7) Enni Salonen RaisKu 8,03, 8) Mila Kauhanen TurTo 8,56. Erä 5 (NM) 1) Viola Vuorinen LittTU 7,10, 2) Elsa Hynninen TuUL 7,44, 3) Olivia Raitanen KaarUra 7,85, 4) Martta Kankare MarttMu 7,97, 5) Jenny Ahlamaa TuUL 8,12, 6) Saana Silvasti LiedPa 8,27, 7) Neea Koskinen RaisKu 8,38, 8) Amanda Hägerström PaimU 8,58. Erä 6 (NM) 1) Iris Vähämaa NaantLöy 7,14, 2) Minnea Kantola RuskY 7,19, 3) Ida Vorselman NaantLöy 7,74, 4) Sofia Suni LittTU 8,34, 5) Aada Kanninen TuUL 8,52, 6) Aino Pasanen TuUL 8,53, 7) Neelia Huhtala PiikkKe 8,62, 8) Aamu Palomäki TuUL 9,63. Erä 7 (NM) 1) Emma Järvinen TuUL 7,36, 2) Mariel Palonen RaisKu 7,47, 3) Mila-Maria Hautala TuUL 7,73, 4) Aino Grusander TurWei 7,84, 5) Alisa Heino VehmKi 8,08, 6) Frida Visa RaisKu 8,11, 7) Aino Alihanka RaisKu 8,23, 8) Isla Kaittila KaarUra 8,48.

Loppukilpailu: (NM) 1) Viola Vuorinen LittTU 6,91, 2) Jemina Jälkö RaisKu 7,08, 3) Minnea Kantola RuskY 7,17, 4) Iris Vähämaa NaantLöy 7,26, 4) Viivi Lehtinen LittTU 7,26, 6) Mya Hartvik KaarUra 7,27, 7) Emma Järvinen TuUL 7,28, 8) Paula Kuisma PaimU 7,32.

T9 Pituus 1) Hilda Mattila NaantLöy 3,58, 2) Iris Vähämaa NaantLöy 3,51, 3) Tytti Juselius TuUL 3,50, 4) Peppi Vuori SalVil 3,48, 5) Matilda Wahteristo LittTU 3,47, 6) Viola Vuorinen LittTU 3,43, 7) Mya Hartvik KaarUra 3,42, 8) Paula Kuisma PaimU 3,38, 9) Viivi Lehtinen LittTU 3,34, 10) Aada Lapila MynämI 3,23, 11) Emma Järvinen TuUL 3,22, 12) Mariel Palonen RaisKu 3,20, 13) Anna Kovács-Balogh SalVil 3,19, 14) Claudia Mattsson TuUL 3,18, 15) Iisa Saarinen SalVil 3,12, 16) Sofie Palmroth MynämI 3,08, 17) Saana Silvasti LiedPa 3,02, 18) Selma Huppunen MaarMa 3,00, 19) Hilda Numminen RaisKu 2,98, 20) Inari Hirvioja TuUL 2,98, 21) Emilia Aulin LaitJy 2,94, 22) Tiida Kuokkanen SalVil 2,94, 23) Mila-Maria Hautala TuUL 2,92, 24) Olivia Raitanen KaarUra 2,92, 25) Vivian Koskelainen TuUL 2,90, 26) Emilia Kulmala SalVil 2,89, 27) Pihla Leivo TuUL 2,88, 28) Anni Sammal TuUL 2,85, 29) Kerttu Salonen RaisKu 2,84, 30) Kaneli Ojansivu TuUL 2,82, 31) Julia Raisio NaantLöy 2,80, 32) Jenny Ahlamaa TuUL 2,79, 33) Aino Alihanka RaisKu 2,79, 34) Iisa Korvenpää NaantLöy 2,77, 35) Säde Saviranta TurWei 2,75, 36) Alisa Heino VehmKi 2,74, 37) Mila Kauhanen TurTo 2,74, 38) Kaisla Koskinen TurWei 2,73, 39) Stella Vesanto PaimU 2,66, 40) Neelia Huhtala PiikkKe 2,65, 41) Olivia Hurme NaantLöy 2,59, 42) Sofia Holmlund NousSu 2,55, 43) Amanda Hägerström PaimU 2,54, 44) Linnea Hento UudKK 2,51, 45) Isla Kaittila KaarUra 2,36, 46) Ida Laaksonen SalVil 2,35, 47) Amanda Erkkilä NaantLöy 2,16, 48) Neea Koskinen RaisKu 2,09, 49) Aamu Palomäki TuUL 1,89, 50) Josefiina Raitanen SomE 1,89.

T9 Kuula 1) Mila-Maria Hautala TuUL 6,61, 2) Aada Lapila MynämI 5,94, 3) Anni Sammal TuUL 5,76, 4) Viola Vuorinen LittTU 5,71, 5) Paula Kuisma PaimU 5,27, 6) Kerttu Järviö TuUL 4,98, 7) Aino Alihanka RaisKu 4,93, 8) Vilhelmiina Raitanen SomE 4,70, 9) Jenny Ahlamaa TuUL 4,70, 10) Jemina Jälkö RaisKu 4,65, 11) Minnea Kantola RuskY 4,64, 12) Emilia Kulmala SalVil 4,60, 13) Frida Visa RaisKu 4,55, 14) Iisa Korvenpää NaantLöy 4,48, 15) Säde Saviranta TurWei 4,42, 16) Stella Vesanto PaimU 4,39, 17) Mariel Palonen RaisKu 4,32, 18) Alisa Heino VehmKi 4,24, 19) Kaneli Ojansivu TuUL 4,12, 20) Mette Forslund LittTU 4,08, 21) Iisa Saarinen SalVil 3,98, 22) Aamu Palomäki TuUL 3,92, 23) Ella Huhtanen RaisKu 3,86, 24) Neelia Huhtala PiikkKe 3,84, 25) Julia Raisio NaantLöy 3,73, 26) Tiida Kuokkanen SalVil 3,65, 27) Kaisla Koskinen TurWei 3,60, 28) Ella Karlsson KaarUra 3,46, 29) Amanda Hägerström PaimU 3,36, 30) Aada Kanninen TuUL 3,34, 31) Neea Koskinen RaisKu 3,28, 32) Inari Hirvioja TuUL 3,21, 33) Pihla Leivo TuUL 3,10, 34) Sofia Holmlund NousSu 3,07, 35) Isla Kaittila KaarUra 3,02, 36) Linnea Hento UudKK 2,88, 37) Aino Pasanen TuUL 2,87, 38) Amanda Erkkilä NaantLöy 1,99.

P9 40m 1) Severi Salonen RaisKu 7,09, 2) William Söderblom MaarMa 7,23, 3) Lenni Kero TuUL 7,40, 4) Oiva Lehtinen KaarUra 7,40, 5) Casper Nieminen RaisKu 7,42, 6) Paavo Heikkilä TuUL 7,46, 6) Oiva Arasmaa TurWei 7,46, 8) Renars Suberts TuUL 7,57

Alkuerät: Erä 1 (NM) 1) Severi Salonen RaisKu 7,23, 2) Renars Suberts TuUL 7,56, 3) Rasmus Risti NaantLöy 8,00, 4) Urho Tanttu TuUL 8,30, 5) Leevi Leppinen LittTU 8,43, 6) Pyry Saarinen RaisKu 8,47, 7) Jonathan Laapio TurTo 8,74. Erä 2 (NM) 1) Lenni Kero TuUL 7,33, 2) Casper Nieminen RaisKu 7,42, 3) Paavo Heikkilä TuUL 7,56, 4) Cristian Jantunen MaarMa 7,61, 5) Eemeli Peltoniemi NaantLöy 8,05, 6) Tuukka Jalonen TuUL 8,37, 7) Aleksi Hakala KaarUra 9,80. Erä 3 (NM) 1) Oiva Lehtinen KaarUra 7,46, 2) William Söderblom MaarMa 7,49, 3) Frans Virtala VehmKi 7,62, 4) Voitto Pärkö LaitJy 7,75, 5) Akseli Vahtera KuusjHu 7,80, 6) Rasmus Piispanen KalVa 8,43, 7) Nooa Akkola LiedPa 9,15. Erä 4 (NM) 1) Onni Piispanen KalVa 7,83, 2) Viljo Sonck LiedPa 7,85, 3) Nooa Neulanen NaantLöy 7,86, 4) Onni Hyvämäki SomE 8,06, 5) Alex Aaltonen NaantLöy 8,07, 6) Remu-Petteri Lehtonen TuUL 8,09, 7) Liam Leppinen LittTU 8,30. Erä 5 (NM) 1) Valtteri Vaahtera NaantLöy 7,77, 2) Luka Lehtilä TuUL 7,93, 3) Nooa Löf TuUL 8,80, 4) Felix Kero TuUL 9,01, 5) Robert Alari PaimU 9,10, 6) Jesper Palmroth TuUL 9,11, 7) Alex Kauhanen TurTo 9,21. Erä 6 (NM) 1) Oiva Arasmaa TurWei 7,52, 2) Benjamin Kero TuUL 7,70, 3) Arttu Peitsala TuUL 7,82, 4) Sampo Sjöholm KaarUra 7,86, 5) Joel Sillanpää TuUL 7,89, 6) Veikko Kenni RaisKu 8,38, 7) Daniel Läntinen NaantLöy 9,19.

Loppukilpailu: (NM) 1) Severi Salonen RaisKu 7,09, 2) William Söderblom MaarMa 7,23, 3) Lenni Kero TuUL 7,40, 4) Oiva Lehtinen KaarUra 7,40, 5) Casper Nieminen RaisKu 7,42, 6) Paavo Heikkilä TuUL 7,46, 6) Oiva Arasmaa TurWei 7,46, 8) Renars Suberts TuUL 7,57.

P9 Keihäs 1) Casper Nieminen RaisKu 20,45, 2) Akseli Heinonen LiedPa 17,16, 3) Patrick Roslöf MaarMa 16,32, 4) Pentti Huppunen MaarMa 16,10, 5) Oiva Lehtinen KaarUra 15,40, 6) Oiva Arasmaa TurWei 15,30, 7) Elmo Vuohijoki MaarMa 14,88, 8) Ahti Helin LiedPa 13,89, 9) Akseli Vahtera KuusjHu 12,51, 10) Robert Alari PaimU 11,59, 11) Matias Aulin LaitJy 10,50, 12) Nooa Akkola LiedPa 10,38, 13) Onni Piispanen KalVa 9,00, 14) Sulo Heinonen UudKK 8,94, 15) Sampo Sjöholm KaarUra 8,75, 16) Rasmus Piispanen KalVa 8,66, 17) Otso Jansson RaisKu 8,27, 18) Tuukka Jalonen TuUL 7,85, 19) Urho Tanttu TuUL 7,82, 20) Onni Hyvämäki SomE 7,53, 21) Juho Tättilä KalVa 7,31, 22) Daniel Läntinen NaantLöy 6,78, 23) Remu-Petteri Lehtonen TuUL 6,39, 24) Jesper Välimäki TurTo 5,72.

T10 60m 1) Venla Susi RaisKu 9,58, 2) Emilia Aalto RaisKu 9,72, 3) Sofia Leppäniemi RaisKu 9,84, 4) Lotta Ottila TuUL 10,01, 5) Elena Kero TuUL 10,10, 6) Jenna Junttila RaisKu 10,15, 7) Lenita Perkiö VehmKi 10,45, 8) Aada Kuokkanen SalVil 10,53

Alkuerät: Erä 1 (NM) 1) Sofia Leppäniemi RaisKu 9,84, 2) Lotta Ottila TuUL 9,91, 3) Lilja Öhman TuUL 10,56, 4) Matilda Lahdenranta NaantLöy 10,80, 5) Ellen Roiha KaarUra 10,81, 6) Helga Eskola NousSu 10,91, 7) Hilma Rantanen KaarUra 11,36, 8) Isla Palosaari RaisKu 11,38. Erä 2 (NM) 1) Venla Susi RaisKu 9,68, 2) Elena Kero TuUL 9,98, 3) Jenna Junttila RaisKu 10,13, 4) Lenita Perkiö VehmKi 10,29, 5) Katrin Brandt NaantLöy 10,31, 6) Teele Kuutti LittTU 11,12, 7) Wilma Suominen KaarUra 11,21, 8) Miina-Maria Salo RuskY 11,40. Erä 3 (NM) 1) Emilia Aalto RaisKu 9,60, 2) Aada Kuokkanen SalVil 10,30, 3) Enni Nolvi LiedPa 10,34, 4) Emmi Ahonen LittTU 10,39, 5) Uuna Eirtovaara KaarUra 10,51, 6) Laura Vähä-Kouvola VehmKi 10,69, 7) Viivi Pitkänen LiedPa 11,15.

Loppukilpailu: (NM) 1) Venla Susi RaisKu 9,58, 2) Emilia Aalto RaisKu 9,72, 3) Sofia Leppäniemi RaisKu 9,84, 4) Lotta Ottila TuUL 10,01, 5) Elena Kero TuUL 10,10, 6) Jenna Junttila RaisKu 10,15, 7) Lenita Perkiö VehmKi 10,45, 8) Aada Kuokkanen SalVil 10,53.

T10 1000m (NM) 1) Elena Kero TuUL 3.39,28, 2) Sara Lallukka LiedPa 3.39,32, 3) Stella Sandqvist TuUL 3.44,78, 4) Lilja Öhman TuUL 3.50,86, 5) Tara Ruohola TuUL 4.04,63, 6) Ellen Roiha KaarUra 4.05,76, 7) Siiri Paukkunen KaarUra 4.15,48, 8) Lenita Perkiö VehmKi 4.23,31, 9) Aada Kuokkanen SalVil 4.31,80, 10) Sonja Nieminen MynämI 4.59,83.

T10 Pituus 1) Maria Fugleberg TuUL 4,03, 2) Elena Kero TuUL 3,85, 3) Sofia Leppäniemi RaisKu 3,81, 4) Emilia Aalto RaisKu 3,73, 5) Katrin Brandt NaantLöy 3,72, 6) Jenna Junttila RaisKu 3,70, 7) Emmi Ahonen LittTU 3,63, 8) Tara Ruohola TuUL 3,57, 9) Enni Nolvi LiedPa 3,48, 10) Lenita Perkiö VehmKi 3,40, 11) Vilja Hyvämäki SomE 3,40, 12) Aada Kuokkanen SalVil 3,35, 13) Uuna Eirtovaara KaarUra 3,33, 14) Lilja Öhman TuUL 3,26, 15) Viivi Pitkänen LiedPa 3,16, 16) Oona Palenius MaarMa 3,10, 17) Siiri Paukkunen KaarUra 3,06, 18) Laura Vähä-Kouvola VehmKi 3,06, 19) Wilma Suominen KaarUra 3,06, 20) Hilma Rantanen KaarUra 3,05, 21) Helga Eskola NousSu 3,04, 22) Matilda Lahdenranta NaantLöy 3,03, 23) Ellen Roiha KaarUra 3,01, 24) Venla Haavisto TuUL 2,88, 25) Hilda Helin LiedPa 2,86, 26) Iisa Flygare RuskY 2,85, 27) Venla Leppänen KaarUra 2,66, 28) Elsa Katvesoja VehmKi 2,61, 29) Miina-Maria Salo RuskY 2,60.

T10 Keihäs 1) Iitu Jaakkola LiedPa 18,22, 2) Aino Tättilä KalVa 18,18, 3) Oona Palenius MaarMa 17,35, 4) Minea Lehto RaisKu 15,81, 5) Lotta Ottila TuUL 15,59, 6) Saana Haikio TuUL 14,79, 7) Elsa Katvesoja VehmKi 14,45, 8) Hilma Rantanen KaarUra 14,21, 9) Iisa Flygare RuskY 12,32, 10) Getter Oolo-Hentilä KaarUra 11,66, 11) Sonja Nieminen MynämI 10,95, 12) Hilda Helin LiedPa 10,62, 13) Vilja Hyvämäki SomE 10,11, 14) Helga Eskola NousSu 8,66, 15) Siiri Paukkunen KaarUra 8,56, 16) Miina-Maria Salo RuskY 7,59, 17) Anette Kulma NaantLöy 7,46, 18) Essi Kontio TuUL 6,74.

P10 60m 1) Ilkka Kaittila KaarUra 9,33, 2) Joonatan Löf TuUL 9,38, 3) Niilo Ahonen RaisKu 9,46, 4) Jasper Strømsvik MaskKa 9,62, 5) Eemil Laaksonen SalVil 9,71, 6) Aaron Lehtoruusu UudKK 10,26, 7) Veikka Akkola LiedPa 10,27, 8) Anton Lindén LoimLei 10,39

Alkuerät: Erä 1 (NM) 1) Niilo Ahonen RaisKu 9,75, 2) Ilkka Kaittila KaarUra 9,85, 3) Jasper Strømsvik MaskKa 9,90, 4) Veikka Akkola LiedPa 10,45, 5) Anton Lindén LoimLei 10,59, 6) Konsta Isosalo MaarMa 11,64. Erä 2 (NM) 1) Joonatan Löf TuUL 9,56, 2) Eemil Laaksonen SalVil 9,88, 3) Aaron Lehtoruusu UudKK 10,41, 4) Justus Vesanto PaimU 10,67, 4) Valter Toivonen KaarUra 10,67, 6) Niilo Utriainen RaisKu 11,05.

Loppukilpailu: (NM) 1) Ilkka Kaittila KaarUra 9,33, 2) Joonatan Löf TuUL 9,38, 3) Niilo Ahonen RaisKu 9,46, 4) Jasper Strømsvik MaskKa 9,62, 5) Eemil Laaksonen SalVil 9,71, 6) Aaron Lehtoruusu UudKK 10,26, 7) Veikka Akkola LiedPa 10,27, 8) Anton Lindén LoimLei 10,39.

P10 1000m (NM) 1) Ilkka Kaittila KaarUra 3.33,01, 2) Olavi Järvi TuUL 3.36,04, 3) Niilo Ahonen RaisKu 3.38,99, 4) Valter Toivonen KaarUra 3.40,56, 5) Anton Lindén LoimLei 3.45,92, 6) Johannes Vuoristo NaantLöy 3.48,18, 7) Aapo Liimatta NaantLöy 3.48,66, 8) Eemil Laaksonen SalVil 4.10,42, 9) Roope Vahtera KuusjHu 5.24,46.

P10 Korkeus 1) Aapo Liimatta NaantLöy 116, 2) Veikka Akkola LiedPa 113, 3) Olavi Järvi TuUL 113, 4) Joel Santaluoto RaisKu 103, 5) Aaron Lehtoruusu UudKK 98, 6) Konsta Isosalo MaarMa 98.

P10 Kuula 1) Vilho Virjonen TuUL 8,26, 2) Topias Savolainen TuUL 7,14, 3) Justus Vesanto PaimU 6,08, 4) Aapo Liimatta NaantLöy 6,07, 5) Eemil Laaksonen SalVil 5,85, 6) Urho Uschanow RaisKu 5,59, 7) Konsta Isosalo MaarMa 5,42, 8) Oiva Huiskala TuUL 5,30, 9) Niilo Utriainen RaisKu 5,28, 10) Kristian Holmlund NousSu 5,17, 11) Pyry Piironen KaarUra 4,32, 12) Roope Vahtera KuusjHu 4,04.

P11 60m 1) Eemeli Haikio TuUL 8,91, 2) Markku Holmberg LoimLei 8,96, 3) Jesse Piispanen KalVa 9,02, 4) Veikko Plosila TuUL 9,61, 5) Viljo Vuorinen LittTU 9,67, 6) Niila Anttila LiedPa 9,87, 7) Aleksi Forsberg MaskKa 10,28, 8) Ahti Lehtinen KaarUra 10,85

Alkuerät: Erä 1 (NM) 1) Jesse Piispanen KalVa 8,99, 2) Eemeli Haikio TuUL 9,01, 3) Ahti Lehtinen KaarUra 10,31, 4) Mikael Vuorinen TurWei 10,65. Erä 2 (NM) 1) Markku Holmberg LoimLei 9,06, 2) Veikko Plosila TuUL 9,47, 3) Viljo Vuorinen LittTU 9,56, 4) Niila Anttila LiedPa 9,69, 5) Aleksi Forsberg MaskKa 9,71.

Loppukilpailu: (NM) 1) Eemeli Haikio TuUL 8,91, 2) Markku Holmberg LoimLei 8,96, 3) Jesse Piispanen KalVa 9,02, 4) Veikko Plosila TuUL 9,61, 5) Viljo Vuorinen LittTU 9,67, 6) Niila Anttila LiedPa 9,87, 7) Aleksi Forsberg MaskKa 10,28, 8) Ahti Lehtinen KaarUra 10,85.

P11 1000m (NM) 1) Jesse Piispanen KalVa 3.23,34, 2) Markku Holmberg LoimLei 3.23,87, 3) Elias Heinonen LiedPa 3.28,02, 4) Santeri Pasanen TuUL 3.37,43, 5) Juuso Laine UudKK 3.38,45, 6) Mikael Aulin LaitJy 3.44,42, 7) Niila Anttila LiedPa 3.53,23, 8) Juho Ellä KalVa 3.58,02, Ahti Lehtinen KaarUra DNS.

P11 Korkeus 1) Eliel Huhtala PiikkKe 128, 2) Jesse Piispanen KalVa 118, 3) Santeri Pasanen TuUL 118, 4) Oskari Häkli RaisKu 118, 5) Mikael Aulin LaitJy 118.

P11 Kuula 1) Aleksi Forsberg MaskKa 8,33, 2) Viljo Vuorinen LittTU 8,28, 3) Jesse Piispanen KalVa 8,28, 4) Ukko Silanto SalVil 7,47, 5) Patrik Rantala LittTU 7,16, 6) Eliel Huhtala PiikkKe 5,94.

T11 60m 1) Fanny Pettersson SomVoi 9,40, 2) Veera Uussaari KalVa 9,66, 3) Oona Lapila MynämI 9,84, 4) Mette Mettala SalVil 9,94, 5) Roosa Arfman TuUL 10,10, 6) Pihla Halava LittTU 10,19, 7) Anna Salakari TuUL 10,23, 8) Alisa Palosaari RaisKu 10,28

Alkuerät: Erä 1 (NM) 1) Oona Lapila MynämI 9,75, 2) Anna Salakari TuUL 9,81, 3) Roosa Arfman TuUL 10,01, 4) Wilma Aarnio SalVil 10,19, 5) Elina Varemäki SalVil 10,31, 6) Hilda Vuohijoki MaarMa 10,51, 7) Mimosa Niemelä TuUL 10,74. Erä 2 (NM) 1) Fanny Pettersson SomVoi 9,29, 2) Veera Uussaari KalVa 9,78, 3) Pihla Halava LittTU 10,15, 4) Saimi Salminen SalVil 10,21, 5) Alisa Hämäläinen NaantLöy 10,22, 6) Elina Ivaldi PiikkKe 10,33, 7) Oona Lehtinen LittTU 10,98, 8) Siiri Paukku MynämI 11,08. Erä 3 (NM) 1) Mette Mettala SalVil 9,94, 2) Alisa Palosaari RaisKu 10,18, 3) Ella Rautio TuUL 10,20, 3) Aada Rosenberg MynämI 10,20, 5) Lotta Saarinen SalVil 10,36, 6) Ella Ääri PiikkKa 10,47, 7) Hilla Hyvärinen SalVil 10,53.

Loppukilpailu: (NM) 1) Fanny Pettersson SomVoi 9,40, 2) Veera Uussaari KalVa 9,66, 3) Oona Lapila MynämI 9,84, 4) Mette Mettala SalVil 9,94, 5) Roosa Arfman TuUL 10,10, 6) Pihla Halava LittTU 10,19, 7) Anna Salakari TuUL 10,23, 8) Alisa Palosaari RaisKu 10,28.

T11 1000m (NM) 1) Sandra Palmroth MynämI 3.32,18, 2) Veera Uussaari KalVa 3.35,40, 3) Oona Lapila MynämI 3.37,41, 4) Ella Ääri PiikkKa 3.44,04, 5) Julia Ellä KalVa 3.49,08, 6) Wilma Aarnio SalVil 3.51,58, 7) Elina Varemäki SalVil 3.52,30, 8) Pinja Lähde TurWei 3.55,16, 9) Mirella Manner KalVa 3.58,37, 10) Odelia Suutari KalVa 3.58,83, 11) Martta Uusipaikka VahdTui 4.02,83, 12) Viola Pärkö LaitJy 4.12,96, 13) Fiona Hällynen LaitJy 4.32,54.

T11 Pituus 1) Pihla Heimo KaarUra 4,39, 2) Edith Tuominen LiedPa 4,20, 3) Minka Kuisma PaimU 4,09, 4) Elina Varemäki SalVil 3,93, 5) Mette Mettala SalVil 3,85, 6) Oona Lapila MynämI 3,75, 7) Anna Salakari TuUL 3,62, 8) Alexandra Söderblom MaarMa 3,58, 9) Hilla Hyvärinen SalVil 3,47, 10) Aada Rosenberg MynämI 3,47, 11) Siiri Paukku MynämI 3,44, 12) Lotta Saarinen SalVil 3,44, 13) Mimosa Niemelä TuUL 3,43, 14) Ella Rautio TuUL 3,41, 15) Saimi Salminen SalVil 3,35, 16) Hilda Vuohijoki MaarMa 3,34, 17) Iisa Haapio TuUL 3,21, 18) Eveliina Jokela PernU 2,85.

T11 Keihäs 1) Odelia Suutari KalVa 26,23, 2) Veera Uussaari KalVa 22,60, 3) Alexandra Söderblom MaarMa 18,57, 4) Venla Salomäki KaarUra 16,81, 5) Minka Kuisma PaimU 16,69, 6) Elsa Tarkki TuUL 16,09, 7) Alisa Palosaari RaisKu 15,46, 8) Alisa Hämäläinen NaantLöy 11,96.

T12 200m 1) Jasmin Vaskelainen LaitJy 28,44, 2) Ella Forslund LittTU 30,46, 3) Ada Järnstedt MaskKa 30,89, 4) Siina Kossa SauvU 31,03, 5) Vilma Lehtinen LittTU 31,27, 6) Eimi Agge MarttMu 31,57, 7) Ilona Tuominen TuUL 31,75, 8) Jade Terho TuUL 32,81, 9) Viola Soini KalVa 33,06, 10) Martta Koskivainio MarttMu 33,61, 11) Nia Sjöroos TuUL 34,46, 12) Anna Leskinen TuUL 35,54, 13) Peppi Rasi MaskKa 35,55, 14) Vilma Silvasti LiedPa 35,83, 15) Nella Männistö TurWei 36,17, 16) Carolina Välilä LittTU 37,33, 17) Lina Saleva LittTU 37,77, 18) Viivi Leppänen TurTo 39,01

Erä 1 (-3,2) 1) Siina Kossa SauvU 31,03, 2) Jade Terho TuUL 32,81, 3) Martta Koskivainio MarttMu 33,61, 4) Nia Sjöroos TuUL 34,46, 5) Nella Männistö TurWei 36,17, 6) Carolina Välilä LittTU 37,33. Erä 2 (-3,1) 1) Viola Soini KalVa 33,06, 2) Anna Leskinen TuUL 35,54, 3) Peppi Rasi MaskKa 35,55, 4) Vilma Silvasti LiedPa 35,83, 5) Lina Saleva LittTU 37,77, 6) Viivi Leppänen TurTo 39,01. Erä 3 (-0,1) 1) Jasmin Vaskelainen LaitJy 28,44, 2) Ella Forslund LittTU 30,46, 3) Ada Järnstedt MaskKa 30,89, 4) Vilma Lehtinen LittTU 31,27, 5) Eimi Agge MarttMu 31,57, 6) Ilona Tuominen TuUL 31,75.

T12 60m aidat 1) Alisa Launonen NaantLöy 9,78, 2) Elina Immonen NaantLöy 11,00, 3) Jasmin Oksanen TurWei 11,06, 4) Minttu Lautkankare NaantLöy 11,33, 4) Neela Ihanmäki LaitJy 11,33, 6) Peppi Jaakkola LiedPa 12,11, 7) Elena Höglund TuUL 12,25, 8) Laura Sovijärvi LiedPa 12,40

Alkuerät: Erä 1 (-2,2) 1) Alisa Launonen NaantLöy 9,92, 2) Neela Ihanmäki LaitJy 11,36, 3) Peppi Jaakkola LiedPa 12,30, 4) Ilona Haavisto TuUL 13,91, 5) Viivi Leppänen TurTo 14,89. Erä 2 (-2,3) 1) Elina Immonen NaantLöy 11,32, 2) Jasmin Oksanen TurWei 11,33, 3) Laura Sovijärvi LiedPa 12,30, 4) Elena Höglund TuUL 12,44, 5) Minttu Lautkankare NaantLöy 12,55, 6) Nella Männistö TurWei 14,43.

Loppukilpailu: (-2,4) 1) Alisa Launonen NaantLöy 9,78, 2) Elina Immonen NaantLöy 11,00, 3) Jasmin Oksanen TurWei 11,06, 4) Minttu Lautkankare NaantLöy 11,33, 4) Neela Ihanmäki LaitJy 11,33, 6) Peppi Jaakkola LiedPa 12,11, 7) Elena Höglund TuUL 12,25, 8) Laura Sovijärvi LiedPa 12,40.

T12 Korkeus 1) Alisa Launonen NaantLöy 155, 2) Jasmin Oksanen TurWei 146, 3) Emma Toivonen LoimLei 137, 4) Fanni Paasio KalVa 137, 5) Elina Immonen NaantLöy 137, 6) Ilona Haavisto TuUL 128.

T12 Kiekko 1) Senni Heinonen UudKK 27,43, 2) Emma Toivonen LoimLei 23,12, 3) Emilia Suominen KalVa 21,70, 4) Siina Kossa SauvU 21,47, 5) Viola Soini KalVa 21,14, 6) Laura Sovijärvi LiedPa 19,72, 7) Elina Immonen NaantLöy 17,50, 8) Viivi Ruohonen TurWei 16,76, 9) Maija Laaksonen NaantLöy 13,49, 10) Ilona Tuominen TuUL 13,25.

T12 Moukari 1) Senni Heinonen UudKK 28,44, 2) Emma Tättilä KalVa 24,79, 3) Laura Sovijärvi LiedPa 22,12, 4) Emilia Suominen KalVa 20,86, 5) Fanni Paasio KalVa 18,26.

P12 200m 1) Noel Raiskinmäki LaitJy 29,60, 2) Akseli Änäkkälä SalVil 29,86, 3) Miio Laiho RaisKu 30,16, 4) Moritz Harilahti LittTU 30,61, 5) Eetu Ääri PiikkKa 30,92, 6) Daniel Stenholm TuUL 31,41, 7) Vincent Kymäläinen TuUL 33,59

Erä 1 (+0,0) 1) Noel Raiskinmäki LaitJy 29,60, 2) Moritz Harilahti LittTU 30,61, 3) Eetu Ääri PiikkKa 30,92, 4) Daniel Stenholm TuUL 31,41. Erä 2 (-1,2) 1) Akseli Änäkkälä SalVil 29,86, 2) Miio Laiho RaisKu 30,16, 3) Vincent Kymäläinen TuUL 33,59.

P12 60m aidat (-2,6) 1) Vincent Mattsson TuUL 11,44, 2) Miio Laiho RaisKu 11,47, 3) Tarmo Huiskala TuUL 13,56.

P12 Pituus 1) Noel Raiskinmäki LaitJy 4,66, 2) Vincent Mattsson TuUL 4,15, 3) Moritz Harilahti LittTU 4,03, 4) Artturi Lievonen MaskKa 3,73, 5) Vilho Helenius TuUL 3,46, 6) Artturi Laine RaisKu 3,40, 7) Werner Suominen KaarUra 3,38, 8) Joona Lindgren NaantLöy 3,27, 9) Tarmo Huiskala TuUL 2,93.

P12 Kiekko 1) Lukas Wahteristo LittTU 28,76, 2) Peetu Tanhuanpää LaitJy 25,85, 3) Artturi Lievonen MaskKa 23,62, 4) Akseli Heino VehmKi 21,22, 5) Niki Sirén RaisKu 19,36, 6) Kalle Suomalainen TurTo 18,08, 7) Eemeli Saarinen VehmKi 17,58, 8) Viljami Nieminen MynämI 16,84.

P12 Moukari 1) Peetu Tanhuanpää LaitJy 32,96, 2) Akseli Heino VehmKi 24,58, 3) Lukas Wahteristo LittTU 22,63, 4) Eemeli Saarinen VehmKi 20,80, 5) Viljami Nieminen MynämI 14,03, 6) Kalle Suomalainen TurTo 9,97.

T13 200m 1) Minea Auremaa TuUL 28,57, 2) Liisa Hämäläinen MynämI 29,64, 3) Emily Tasala TuUL 30,39, 4) Eevi Airenne TuUL 30,76, 5) Fanny Alari PaimU 30,77, 6) Inka Laukkanen TuUL 31,27, 7) Linda Nissilä TurWei 31,43, 8) Pihla Lammela TuUL 31,60, 9) Greta Aarnio SalVil 31,80, 10) Wilma Lovén UudKK 32,27, 11) Aino Tarkki TuUL 33,41, 12) Iiris Levomäki TuUL 33,66

Erä 1 (-4,0) 1) Emily Tasala TuUL 30,39, 2) Eevi Airenne TuUL 30,76, 3) Inka Laukkanen TuUL 31,27, 4) Greta Aarnio SalVil 31,80, 5) Aino Tarkki TuUL 33,41, 6) Iiris Levomäki TuUL 33,66. Erä 2 (-3,4) 1) Minea Auremaa TuUL 28,57, 2) Liisa Hämäläinen MynämI 29,64, 3) Fanny Alari PaimU 30,77, 4) Linda Nissilä TurWei 31,43, 5) Pihla Lammela TuUL 31,60, 6) Wilma Lovén UudKK 32,27.

T13 60m aidat 1) Sara Honkakangas LaitJy 10,16, 2) Hertta Hannula TuUL 10,59, 3) Emily Tasala TuUL 10,72, 4) Emma Suovanen NaantLöy 11,06, 5) Meira Hyvärinen SalVil 11,07, 6) Pihla Lammela TuUL 11,89, 7) Noora Lukkarinen TuUL 12,29, 8) Sanni Hyyrynen LiedPa 12,41

Alkuerät: Erä 1 (-2,6) 1) Sara Honkakangas LaitJy 10,35, 2) Emily Tasala TuUL 10,82, 3) Noora Lukkarinen TuUL 11,33, 4) Sanni Hyyrynen LiedPa 12,40, 5) Iiris Levomäki TuUL 12,44, 6) Emma Rauhala KuusjHu 12,50, 7) Anni Salomäki MaskKa 13,22, 8) Aada Myllymaa PiikkKe 13,66. Erä 2 (-3,3) 1) Hertta Hannula TuUL 10,81, 2) Emma Suovanen NaantLöy 11,37, 2) Meira Hyvärinen SalVil 11,37, 4) Pihla Lammela TuUL 11,93, 5) Pihla Kuisma PaimU 12,80, 6) Loviisa Lehtonen NaantLöy 13,65, 7) Wilma Lovén UudKK 13,67, 8) Raakel Karhumaa PiikkKe 14,06.

Loppukilpailu: (-1,8) 1) Sara Honkakangas LaitJy 10,16, 2) Hertta Hannula TuUL 10,59, 3) Emily Tasala TuUL 10,72, 4) Emma Suovanen NaantLöy 11,06, 5) Meira Hyvärinen SalVil 11,07, 6) Pihla Lammela TuUL 11,89, 7) Noora Lukkarinen TuUL 12,29, 8) Sanni Hyyrynen LiedPa 12,41.

T13 Korkeus 1) Aino Ivaldi PiikkKe 150, 2) Sara Honkakangas LaitJy 148, 2) Eevi Airenne TuUL 148, 4) Emma Rauhala KuusjHu 137, 5) Emma Suovanen NaantLöy 133, 5) Elina Hakuni NaantLöy 133, 7) Loviisa Lehtonen NaantLöy 125.

T13 Kiekko 1) Nella Lahtonen MynämI 35,06, 2) Lumina Uschanow RaisKu 32,52, 3) Anni Saarinen RaisKu 23,48, 4) Fanny Alari PaimU 23,18, 5) Sanni Hyyrynen LiedPa 21,10.

T13 Moukari 1) Lumina Uschanow RaisKu 39,34, 2) Nella Lahtonen MynämI 34,20, 3) Fanny Alari PaimU 29,14, 4) Olivia Lievonen MaskKa 21,33, 5) Anni Saarinen RaisKu 19,36.

P13 200m (-0,7) 1) Antti Ristanen LoimLei 27,93, 2) Niklas Ojanen TuUL 28,77, 3) Eemi Marttila MaskKa 28,88, 4) Väinö Vuorinen LittTU 28,89, 5) Toivo Ylikännö MaskKa 32,43.

P13 60m aidat (-1,1) 1) Eero Kaunisto NaantLöy 10,06, 2) Robin Helenius TuUL 11,80, 3) Vinski Pakkanen TurWei 12,65.

P13 Pituus 1) Eero Kaunisto NaantLöy 5,02, 2) Max Kostamo TuUL 4,93, 3) Eemi Marttila MaskKa 4,62, 4) Frans Nummi TuUL 4,24, 5) Vinski Pakkanen TurWei 3,93.

P13 Kiekko 1) Niklas Ojanen TuUL 42,55, 2) Frans Heinonen UudKK 38,48, 3) Tomas Loponen RaisKu 36,14, 4) Samuel Holmlund NousSu 21,69, 5) Robin Helenius TuUL 20,49.

P13 Moukari 1) Frans Heinonen UudKK 28,23, 2) Tomas Loponen RaisKu 26,39, 3) Eerik Häkli RaisKu 21,41.

T14 300m 1) Emma Helminen UudKK 44,45, 2) Oona Välimäki LaitJy 46,38, 3) Hertta Lehtonen TuUL 47,12, 4) Linda Rättö SalVil 47,38, 5) Fanni Ämmälä TuUL 47,56, 6) Sara Söderlund TuUL 48,00, 7) Vilma Toivonen LoimLei 50,20, 8) Lotta Kero TuUL 50,94, 9) Saga Wahlroos TurWei 51,87, 10) Oluwakemi Onilude RaisKu 52,21

Erä 1 (NM) 1) Emma Helminen UudKK 44,45, 2) Linda Rättö SalVil 47,38, 3) Fanni Ämmälä TuUL 47,56, 4) Vilma Toivonen LoimLei 50,20, 5) Lotta Kero TuUL 50,94. Erä 2 (NM) 1) Oona Välimäki LaitJy 46,38, 2) Hertta Lehtonen TuUL 47,12, 3) Sara Söderlund TuUL 48,00, 4) Saga Wahlroos TurWei 51,87, 5) Oluwakemi Onilude RaisKu 52,21.

T14 80m aidat (-1,1) 1) Emma Helminen UudKK 14,15, 2) Linnea Österbacka TurTo 15,00, 3) Elli Tättilä KalVa 16,78.

T14 Korkeus 1) Enni Grönblom MaskKa 141, 2) Sara Söderlund TuUL 133, 3) Venla Ruohola TuUL 133, 4) Minttu Kordelin KalVa 128, 5) Vilma Mela RaisKu 128.

T14 Kiekko 1) Olivia Suutari KalVa 38,81, 2) Vilma Toivonen LoimLei 29,55, 3) Niina Pettersson TuUL 24,14, 4) Minttu Kordelin KalVa 24,11, 5) Vilma Mela RaisKu 23,31, 6) Olivia Leppänen TurTo 18,81.

T14 Moukari 1) Miisa Tuominen VahdTui 35,35, 2) Olivia Suutari KalVa 30,31, 3) Iida Lehto TuUL 29,05, 4) Emma Hellsten VahdTui 27,97.

P14 300m (NM) 1) Lukas Brandt NaantLöy 39,47, 2) Eero Lahdenkauppi TuUL 40,29, 3) Juuso Rasi MaskKa 40,88, 4) Tatu Virtanen LiedPa 42,62, 5) Emil Seppälä TuUL 43,88, 6) Atte Virtanen LiedPa 45,27.

P14 100m aidat (-2,0) 1) Akseli Varpio RaisKu 16,24, 2) Viljami Launonen NaantLöy 17,32.

P14 Pituus 1) Eelis Eskola NousSu 5,68, 2) Viljami Launonen NaantLöy 5,10, 3) Carlos Mattsson TuUL 4,82, 4) Emil Seppälä TuUL 4,48, 5) Tuukka Salo SomVoi 4,08.

P14 Kuula 1) Joonas Heinonen UudKK 12,09, 2) Hjalmar Kurki NaantLöy 11,89, 3) Lukas Brandt NaantLöy 11,64, 4) Eelis Eskola NousSu 11,04, 5) Eero Lahdenkauppi TuUL 8,19.

P14 Moukari 1) Joonas Heinonen UudKK 42,28, 2) Eelis Eskola NousSu 33,04, 3) Samu Suominen RaisKu 19,27.

T15 300m (NM) 1) Enni Virjonen TuUL 42,00, 2) Roosa Fagerström TuUL 46,56, 3) Nanna Kukkula KalVa 48,23.

T15 80m aidat (-2,3) 1) Meeri Haapio TuUL 13,20, 2) Lotta Kantonen NaantLöy 13,46, 3) Riina Österbacka TurTo 13,76, 4) Venla Lehtinen TuUL 14,20, 5) Laura Heinonen RaisKu 16,71.

T15 Korkeus 1) Siiri Solalinna TuUL 144, 2) Meeri Haapio TuUL 141, 3) Milla Elmeranta PiikkKe 123.

T15 Kiekko 1) Matilda Mehto NaantLöy 40,59, 2) Miina Valtonen PaimU 27,86, 3) Roosa Välimäki NaantLöy 26,97, 4) Ellen Lahtivuo VehmKi 22,98.

T15 Moukari 1) Miina Valtonen PaimU 38,73.

P15 300m (NM) 1) Aleksi Immonen NaantLöy 40,72, 2) Niklas Tamminen TuUL 40,82, 3) Aleksanteri Nyholm TuUL 41,20, 4) Atso Pätäri SomVoi 42,33, 5) Olli Päkkilä TurWei 42,71, 6) Hannes Santavuori NaantLöy 46,49.

P15 100m aidat (-2,0) 1) Niko Kaunisto NaantLöy 15,50, 2) Elias Hyytiä LaitJy 15,85.

P15 Pituus 1) Mikko Loisa SalVil 5,67, 2) Vilho Kuhasalmi MaskKa 5,61, 3) Elias Hyytiä LaitJy 5,35, 4) Elmo Kuorilehto NaantLöy 5,22, 5) Ville Suomalainen TurTo 3,90.

P15 Kuula 1) Riku Naula TuUL 14,38, 2) Henri Aava MaarMa 12,08, 3) Olli Päkkilä TurWei 12,05, 4) Atso Pätäri SomVoi 11,06, 5) Elmo Kuorilehto NaantLöy 11,02.

P15 Moukari 1) Kustaa Salmela KalVa 37,75, 2) Niklas Välilä MaarMa 25,64.

Osion tuoreimmat

Luitko jo nämä?

Mainos