Tuloksia Naantalissa maanantaina pidetystä seuracupista

P9 1000m 1) Niilo Peltonen RaisKu 3.40,33, 2) Eero Kaunisto NaantLöy 3.44,76, 3) Kasimir Laine TuUL 3.54,28, 4) Sisu Saarinen TuUL 3.54,74, 5) Rasmus Fagerström TuUL 4.00,54, 6) Vincent Mattsson TuUL 4.07,23, 7) Lauri Niiranen TurWei 4.20,55, 8) Akseli Kauti TurWei 4.26,48, 9) Joona Lindgren NaantLöy 4.27,32, 10) Hugo Jauhiainen TuUL 4.36,80, 11) Valo Riihihuhta NaantLöy 4.45,09, Artjom Riekkinen TuUL DNS.

P9 Korkeus 1) Richard Lindqvist TuUL 118, 2) Elmo Mäki RaisKu 99, 3) Oscar Pura TurWei 99, 4) Robin Helenius TuUL 94, 4) Lukas Lappalainen TuUL 94, 6) Eetu Hirvikorpi TurWei 89, 7) Aapo Lahti-Mononen NaantLöy 79.

P9 Kuula 1) Voitto Virjonen TuUL 7,19, 2) Tomas Loponen RaisKu 7,15, 3) Niklas Ojanen TuUL 6,99, 4) Otto Kankaanpää NaantLöy 5,80, 5) Emil Hukic TurWei 5,20, 6) Eliot Yrjänheikki TuUL 4,90, 7) Osku Mäkinen TuUL 4,81, 8) Elias Flemming TuUL 4,62, 9) Alex Lehtonen NaantLöy 4,35, 10) Tomas Haulisto NaantLöy 4,32, 11) Magnus Brandt NaantLöy 4,24, 12) Veikka Kiukkonen TuUL 3,98, 13) Otso Parkkinen TuUL 3,18.

P9 4x50m viesti 1) Turun Urheiluliitto (Nooa Asanti, Richard Lindqvist, Vincent Mattsson, Voitto Virjonen) 32,22, 2) Raision Kuula (Elmo Mäki, Niilo Peltonen, Tomas Loponen, Eerik Häkli) 32,91, 3) Naantalin Löyly (Eero Kaunisto, Elias Tursi, Alex Lehtonen, Magnus Brandt) 34,52, 4) Turun Weikot Yleisurheilu (Eetu Hirvikorpi, Lauri Niiranen, Emil Hukic, Oscar Pura) 34,66, 5) Turun Urheiluliitto 2 (Niklas Ojanen, Rasmus Fagerström, Robin Helenius, Osku Mäkinen) 35,41.

T9 1000m 1) Werna Fomenko TuUL 4.00,52, 2) Paola Kero TuUL 4.05,63, 3) Greta Aarnio SalVil 4.07,49, 4) Nella Virtanen NaantLöy 4.13,61, 5) Alisa Puhakka TuUL 4.21,41, 6) Noora Altimir TurWei 4.23,50, 7) Elina Hakuni NaantLöy 4.23,81, 8) Mette Koski RaisKu 4.29,36, 9) Melinda Heininen RaisKu 4.42,70, 10) Amelia Kauppila NaantLöy 4.53,92.

T9 Korkeus 1) Alisa Launonen NaantLöy 116, 2) Saana Virtanen NaantLöy 104, 3) Minea Auremaa TuUL 99, 4) Elina Immonen NaantLöy 94, 5) Devine Agbontaen RaisKu 94, 6) Oona Koivunen TuUL 94, 7) Sara Susi RaisKu 94, 8) Jade Terho TuUL 89, 9) Aada Vainio SalVil 89, 10) Ada Laine RaisKu 84, 11) Lilja Leinonen TuUL 79.

T9 Kuula 1) Lumina Uschanow RaisKu 6,51, 2) Ellen Taponen SalVil 5,75, 3) Nilla Suomalainen NaantLöy 5,46, 4) Fairouz Youssufi TurWei 5,22, 5) Milja Lahdenranta NaantLöy 4,74, 6) Sofia Lehtinen TuUL 4,40, 7) Minea Klasila NaantLöy 4,11, 8) Jadessa Wasström NaantLöy 3,89, 9) Linda Nissilä TurWei 3,88, 10) Minttu Lautkankare NaantLöy 3,83, 11) Venla Vainio NaantLöy 3,83, 12) Ellen Roine RaisKu 3,66, 13) Iiris Levomäki TuUL 3,64, 14) Anelma Sandberg TuUL 2,32.

T9 4x50m viesti 1) Raision Kuula (Devine Agbontaen, Lumina Uschanow, Melinda Heininen, Elsa Keinonen) 34,33, 2) Turun Urheiluliitto (Oona Koivunen, Jade Terho, Werna Fomenko, Minea Auremaa) 34,64, 3) Naantalin Löyly 2 (Venla Vainio, Nilla Suomalainen, Minea Klasila, Minttu Lautkankare) 35,50, 4) Turun Weikot Yleisurheilu (Noora Altimir, Saara Haapala, Linda Nissilä, Fairouz Youssufi) 36,43, Naantalin Löyly (Alisa Launonen, Nella Virtanen, Elina Hakuni, Kaisla Heinonen) DQ.

T11 60m 1) Enni Virjonen TuUL 8,64, 2) Lotta Kantonen TuUL 9,18, 3) Aada Kalliola RaisKu 9,35, 4) Martta Ylönen TuUL 9,48, 5) Tilda Salmi RaisKu 9,50, 6) Maisa Ilvonen TuUL 9,62, 7) Essi Lokisto SalVil 9,82, 8) Ida Leppänen TuUL 9,83, 9) Sara Heikkinen RaisKu 9,89, 10) Josefiina Salonen TuUL 9,95, 11) Anna Jääskeläinen TuUL 9,98, 12) Iida Vähätalo NaantLöy 10,10, 13) Jenna Hirvikorpi TuUL 10,14, 14) Nelli Kallio RaisKu 10,20, 15) Milena Veermans TuUL 10,21, 16) Stella Lehtisalo TuUL 10,35, 17) Venla Ruohola TuUL 10,37, 18) Anna Leinonen TuUL 10,43, 19) Emma Nygård TuUL 10,61, 20) Venla Taimen TuUL 10,62

Erä 1 (+0,3) 1) Ida Leppänen TuUL 9,83, 2) Jenna Hirvikorpi TuUL 10,14, 3) Milena Veermans TuUL 10,21, 4) Stella Lehtisalo TuUL 10,35, 5) Venla Ruohola TuUL 10,37, 6) Anna Leinonen TuUL 10,43, 7) Emma Nygård TuUL 10,61, 8) Venla Taimen TuUL 10,62. Erä 2 (+0,2) 1) Lotta Kantonen TuUL 9,18, 2) Martta Ylönen TuUL 9,48, 3) Tilda Salmi RaisKu 9,50, 4) Maisa Ilvonen TuUL 9,62, 5) Sara Heikkinen RaisKu 9,89, 6) Josefiina Salonen TuUL 9,95, 7) Anna Jääskeläinen TuUL 9,98, 8) Nelli Kallio RaisKu 10,20. Erä 3 (+0,3) 1) Enni Virjonen TuUL 8,64, 2) Aada Kalliola RaisKu 9,35, 3) Essi Lokisto SalVil 9,82, 4) Iida Vähätalo NaantLöy 10,10.

T11 1000m 1) Roosa Fagerström TuUL 3.26,56, 2) Amanda Rauvola TuUL 3.29,29, 3) Lotta Adel TuUL 3.50,70, 4) Malin Saarto TuUL 3.53,60, 5) Vilma Mela RaisKu 4.06,42, 6) Nelli Laamo NaantLöy 4.09,73, 7) Iida Lehto TuUL 4.12,01, 8) Elsa Muurinen RaisKu 4.14,95, 9) Rosa Karlsson TuUL 4.16,50, 10) Mette Ahonen TuUL 4.18,65, 11) Maija Elovaara SalVil 4.19,39, 12) Eveliina Elovaara SalVil 4.23,22, 13) Kerttu Ranki TurWei 4.28,72.

T11 Pituus 1) Judith Miranda TuUL 4,31, 2) Juliana Hartikainen TuUL 4,06, 3) Siiri Koskinen TurWei 3,97, 4) Lydia Olsbo TurWei 3,89, 5) Tiuku Tenkanen SalVil 3,87, 6) Niina Pettersson TuUL 3,82, 7) Aava Koskinen TuUL 3,81, 8) Eden Kytö NaantLöy 3,81, 9) Meeri Haapio TuUL 3,76, 10) Saima Ahonen TuUL 3,71, 11) Iiris Laine TuUL 3,64, 12) Stella Enwena RaisKu 3,62, 13) Maria Izotova RaisKu 3,59, 14) Josefiina Tenovuo TuUL 3,59, 15) Helmi Koivumäki TuUL 3,56, 16) Unna Heikkilä SalVil 3,55, 17) Sonja Niinimäki SalVil 3,35, 18) Jessica Nila RaisKu 3,29, 19) Venla Mäki RaisKu 3,18, 20) Veera Lehtonen TuUL 3,11, 21) Suvi Mäkitalo RaisKu 2,92, Cornelia Vuorio TuUL DNS, Venla Lehtinen TuUL DNS.

T11 Kiekko 1) Matilda Mehto NaantLöy 25,67, 2) Nessa Rannikko SalVil 21,49, 3) Venla Manner TuUL 19,61, 4) Iida Ruoho TuUL 15,93, 5) Oluwakemi Onilude RaisKu 13,16, 6) Emma-Lotta Roine RaisKu 13,02, 7) Saimi Seppälä RaisKu 12,92, 8) Essi Mäkilä NaantLöy 10,98.

T11 4x50m viesti 1) Turun Urheiluliitto (Enni Virjonen, Judith Miranda, Roosa Fagerström, Lotta Kantonen) 29,15, 2) Raision Kuula (Aada Kalliola, Stella Enwena, Tilda Salmi, Nelli Kallio) 30,39, 3) Turun Urheiluliitto 2 (Rosa Karlsson, Josefiina Tenovuo, Helmi Koivumäki, Malin Saarto) 31,42, 4) Naantalin Löyly (Eden Kytö, Matilda Mehto, Iida Vähätalo, Nelli Laamo) 31,75, 5) Salon Vilpas (Tiuku Tenkanen, Unna Heikkilä, Maija Elovaara, Essi Lokisto) 31,99, 6) Raision Kuula 2 (Sara Heikkinen, Venla Mäki, Elsa Muurinen, Oluwakemi Onilude) 33,33, 7) Raision Kuula 3 (Jessica Nila, Vilma Mela, Saimi Seppälä, Suvi Mäkitalo) 33,69, 8) Turun Weikot Yleisurheilu (Kerttu Ranki, Liisa Vesalainen, Lydia Olsbo, Siiri Koskinen) 34,26.

P11 60m 1) Lukas Brandt NaantLöy 8,95, 2) Julius Antola TuUL 9,14, 3) Aku Nyyssönen TurWei 9,36, 4) Niilas Iinattiniemi TuUL 9,40, 5) Valtteri Hyyrynen TuUL 9,48, 6) Lenni Majasuo TuUL 9,53, 7) Louis Mertens RaisKu 9,62, 8) Vilmer Strømsvik NaantLöy 9,70, 9) Mikko Loisa SalVil 9,86, 10) Nooa Salmi TuUL 9,95, 11) Akseli Varpio RaisKu 10,46, 12) Vilho Vuori TurWei 10,90

Erä 1 (-1,8) 1) Niilas Iinattiniemi TuUL 9,40, 2) Valtteri Hyyrynen TuUL 9,48, 3) Lenni Majasuo TuUL 9,53, 4) Vilmer Strømsvik NaantLöy 9,70, 5) Nooa Salmi TuUL 9,95, 6) Akseli Varpio RaisKu 10,46, 7) Vilho Vuori TurWei 10,90. Erä 2 (+1,1) 1) Lukas Brandt NaantLöy 8,95, 2) Julius Antola TuUL 9,14, 3) Aku Nyyssönen TurWei 9,36, 4) Louis Mertens RaisKu 9,62, 5) Mikko Loisa SalVil 9,86.

P11 1000m 1) Lauri Tahkola NaantLöy 3.27,52, 2) Aleksi Immonen NaantLöy 3.31,95, 3) Onni Kuusela RaisKu 3.36,80, 4) Eero Lahdenkauppi TuUL 3.39,55, 5) Jonne Aho SalVil 3.43,12, 6) Valtteri Lammi TuUL 3.47,54, 7) Oskar Saksa NaantLöy 3.48,86, 8) Eetu Marjoniemi RaisKu 3.56,26, 9) Rasmus Hurme RaisKu 4.07,77, 10) Into Klen TurWei 4.36,00.

P11 Pituus 1) Viljami Launonen NaantLöy 4,47, 2) Luca Jämsen SalVil 4,15, 3) Niklas Tamminen TuUL 4,14, 4) Widar Toiviainen TuUL 3,90, 5) Joona Auremaa NaantLöy 3,69, 6) Carlos Mattsson TuUL 3,42, 7) Veikka Joento RaisKu 3,38, 8) Leevi Lakanmaa TuUL 3,34, 9) Gabriel Ranta TuUL 3,30, 10) Elias Kytö TuUL 3,25, 11) Arttu Carne TuUL 3,24, 12) Miro Varjonen RaisKu 3,21, 13) Matti Alatalo TuUL 3,07, 14) Vilppu Saarinen TurWei 2,89, 15) Victory Agbontaen RaisKu 2,62, Daniel Vanhanen TurWei DNS, Aksel Tanttu TuUL DNS.

P11 Kiekko 1) Riku Naula TuUL 37,25, 2) Jesse Poussa TuUL 23,31, 3) Roope Kirjavainen TuUL 21,90, 4) Joose Halonen SalVil 15,33, 5) Aaron Roos NaantLöy 14,35, 6) Samu Suominen RaisKu 14,32, 7) Mauno Vuorisalo NaantLöy 14,18, 8) Masi Loivarinta RaisKu 13,88, 9) Onni Viikari TurWei 10,93, Leo Tegelberg NaantLöy DNS.

P11 4x50m viesti 1) Turun Urheiluliitto (Julius Antola, Niklas Tamminen, Widar Toiviainen, Riku Naula) 28,81, 2) Naantalin Löyly (Lukas Brandt, Viljami Launonen, Lauri Tahkola, Joona Auremaa) 29,16, 3) Turun Urheiluliitto 2 (Nooa Salmi, Roope Kirjavainen, Carlos Mattsson, Valtteri Hyyrynen) 31,78, 4) Raision Kuula (Louis Mertens, Akseli Varpio, Samu Suominen, Miro Varjonen) 33,25, 5) Naantalin Löyly 2 (Vilmer Strømsvik, Oskar Saksa, Aaron Roos, Mauno Vuorisalo) 33,40, 6) Raision Kuula 2 (Eetu Marjoniemi, Onni Kuusela, Victory Agbontaen, Veikka Joento) 35,00, 7) Turun Weikot Yleisurheilu (Vilppu Saarinen, Into Klen, Onni Viikari, Vilho Vuori) 36,41.

P13 60m 1) Jimi Aho SalVil 8,18, 2) Riku Uusitalo TuUL 8,35, 3) Aarne Autio TuUL 8,45, 4) Eetu Heinonen NaantLöy 8,48, 5) Oluwashina Onilude RaisKu 8,95, 6) Otso Juvonen TuUL 9,22, 7) Juho Mäkilä NaantLöy 9,76, 8) Daniel Oikarinen RaisKu 9,88, Eero Honkanen TuUL DNS

Erä 1 (+0,3) 1) Aarne Autio TuUL 8,45, 2) Otso Juvonen TuUL 9,22, 3) Juho Mäkilä NaantLöy 9,76, 4) Daniel Oikarinen RaisKu 9,88, Eero Honkanen TuUL DNS. Erä 2 (+0,9) 1) Jimi Aho SalVil 8,18, 2) Riku Uusitalo TuUL 8,35, 3) Eetu Heinonen NaantLöy 8,48, 4) Oluwashina Onilude RaisKu 8,95.

P13 1000m 1) Sami Porrasoja RaisKu 3.12,37, 2) Matias Auremaa TuUL 3.12,84, 3) Lauri Röntynen TuUL 3.27,67, 4) Viljami Avoranta SalVil 3.28,88, 5) Julius Aaltonen NaantLöy 3.31,41, Sisu Moilanen TuUL DNS.

P13 Korkeus 1) Alvar Itämeri TuUL 140, 2) Jasper Ketoniemi NaantLöy 132, 3) Sampo Niinimäki SalVil 132, 4) Elias Loponen RaisKu 127, 5) Topias Koivunen TuUL 122, 6) Eelis Reijonen NaantLöy 117.

P13 Keihäs 1) Aapo Kalajoki RaisKu 42,17, 2) Miro Leinonen RaisKu 38,52, 3) Jasper Aho NaantLöy 37,03, 4) Tomi Kuusisto TuUL 35,07, 5) Julius Pärssinen NaantLöy 30,98, 6) Roope Uusikartano NaantLöy 29,87, 7) Joosef-Joakim Pesonen SalVil 26,44, 8) Juhana Paasikivi NaantLöy 22,78, 9) Ukko-Pekka Heikkilä SalVil 17,56.

P13 4x100m viesti 1) Turun Urheiluliitto (Aarne Autio, Matias Auremaa, Alvar Itämeri, Riku Uusitalo) 53,55, 2) Raision Kuula (Oluwashina Onilude, Aapo Kalajoki, Miro Leinonen, Sami Porrasoja) 55,71, 3) Salon Vilpas (Jimi Aho, Ukko-Pekka Heikkilä, Sampo Niinimäki, Viljami Avoranta) 58,64, 4) Naantalin Löyly (Roope Uusikartano, Eelis Reijonen, Juho Mäkilä, Eetu Heinonen) 59,84.

T13 60m 1) Emma Sjöberg RaisKu 8,48, 2) Tinja Pirttikoski TuUL 8,49, 3) Mimosa Heikura TuUL 8,58, 4) Carmen Welling TuUL 8,77, 5) Emmi Tiljander NaantLöy 8,84, 6) Inka Ekbom SalVil 9,15, 7) Maija Männistö TuUL 9,16, 8) Fatou Faal TurWei 9,17, 9) Ella Koivumäki RaisKu 9,23, 10) Felicia Malanin TuUL 9,24, 11) Lotta Helkearo TuUL 9,46, 12) Mathilda Gustafsson TuUL 9,75

Erä 1 (+1,1) 1) Mimosa Heikura TuUL 8,58, 2) Carmen Welling TuUL 8,77, 3) Maija Männistö TuUL 9,16, 4) Ella Koivumäki RaisKu 9,23, 5) Felicia Malanin TuUL 9,24, 6) Lotta Helkearo TuUL 9,46, 7) Mathilda Gustafsson TuUL 9,75. Erä 2 (+1,3) 1) Emma Sjöberg RaisKu 8,48, 2) Tinja Pirttikoski TuUL 8,49, 3) Emmi Tiljander NaantLöy 8,84, 4) Inka Ekbom SalVil 9,15, 5) Fatou Faal TurWei 9,17.

T13 1000m 1) Alisa Emaldynova SalVil 3.22,83, 2) Linnea Kero TuUL 3.23,87, 3) Veera Kokkala TuUL 3.29,03, 4) Henriikka Heinonen TuUL 3.33,05, 5) Saara Fahlbom TuUL 3.34,14, 6) Annika Koistinen TuUL 3.37,58, 7) Lotta Kirjavainen TuUL 3.41,09, 8) Minttu Koski RaisKu 3.44,56, 9) Nea Laamo NaantLöy 3.54,11.

T13 Korkeus 1) Enni Rusi NaantLöy 143, 2) Aada Vaahtoranta TuUL 138, 3) Suvi Leppänen RaisKu 138, 4) Elsa Karjalainen TuUL 133, 5) Mette Grusander RaisKu 128, 5) Laura Ahlqvist SalVil 128, 7) Oona Kitula TuUL 128, 8) Anni Harilainen TurWei 128, 9) Camilla Silen TuUL 123, 9) Pinja Siljanto TuUL 123, 11) Anni Ståhlstedt TuUL 123.

T13 Keihäs 1) Ellen Uschanow RaisKu 32,92, 2) Marianelle Gumolon TurWei 24,83, 3) Minttu Laurila TuUL 23,46, 4) Veera Santanen RaisKu 22,87, 5) Iina Lokisto SalVil 17,02, 6) Enni Haulisto TuUL 15,14, 7) Laura Lehmuskoski NaantLöy 14,28, 8) Lotta Salo SalVil 11,45, 9) Minne Känkänen SalVil 9,21.

T13 4x100m viesti 1) Turun Urheiluliitto (Tinja Pirttikoski, Elsa Karjalainen, Mimosa Heikura, Carmen Welling) 54,87, 2) Raision Kuula (Ella Koivumäki, Suvi Leppänen, Ellen Uschanow, Emma Sjöberg) 56,05, 3) Turun Urheiluliitto 2 (Maija Männistö, Oona Kitula, Lotta Kirjavainen, Felicia Malanin) 57,71, 4) Naantalin Löyly (Enni Rusi, Nea Laamo, Laura Lehmuskoski, Emmi Tiljander) 1.00,01, 5) Turun Weikot Yleisurheilu (Anni Harilainen, Cecilia Degenhart, Marianelle Gumolon, Fatou Faal) 1.00,17, 6) Salon Vilpas (Minne Känkänen, Laura Ahlqvist, Iina Lokisto, Alisa Emaldynova) 1.00,66.

P15 100m (+0,6) 1) Steven Enwena RaisKu 12,50, 2) Jermu Vihmakoski TuUL 12,79, 3) Atte Bohm NaantLöy 12,85, 4) Markus Tuominen NaantLöy 12,90, 5) Kasper Tenhonen TuUL 13,35, 6) Taneli Hemmilä SalVil 13,44.

P15 2000m 1) Aarni Eijs SalVil 6.23,19, 2) Aaro Laaksonen TuUL 6.33,41, 3) Onni Flinkman NaantLöy 6.48,51, 4) Elmeri Kero TuUL 6.49,67, 5) Taavi Tuominen RaisKu 7.16,07.

P15 Seiväs 1) Oliver Helenius TuUL 330, 2) Eeli Heikkilä TuUL 280, 3) Oskari Suni NaantLöy 260, 4) Aleksi Nurmi RaisKu 220.

P15 Kuula 1) Niilo Waher TuUL 11,76, 2) Samuel Kotilehto NaantLöy 10,28, 3) Emil Mellanen TuUL 10,25, 4) Lari Nikkanen NaantLöy 9,99, 5) Jere Santaluoto RaisKu 6,79.

P15 4x100m viesti 1) Turun Urheiluliitto (Kasper Tenhonen, Eeli Heikkilä, Jermu Vihmakoski, Aaro Laaksonen) 50,37, 2) Naantalin Löyly (Atte Bohm, Oskari Suni, Markus Tuominen, Onni Flinkman) 51,12, 3) Raision Kuula (Aleksi Nurmi, Steven Enwena, Ville Arvo, Taavi Tuominen) 52,50.

T15 100m (+1,0) 1) Aada Aho RaisKu 12,87, 2) Ilona Ruohola TuUL 12,92, 3) Emmi Valtonen TuUL 13,01, 4) Adele Timlin TurWei 14,40, 5) Aino Koivisto TuUL 14,61, 6) Aada Lehtonen RaisKu 14,86, 7) Saara Kivikari TurWei 15,64.

T15 2000m 1) Liisa Jalava TuUL 7.09,17, 2) Fiia Kajula RaisKu 7.18,97, 3) Elli Vainio NaantLöy 7.19,80, 4) Siiri Ojanen TuUL 7.31,27, 5) Adele Jalonen SalVil 7.42,13, 6) Lotte-Line Ekström TuUL 7.44,66, 7) Liina Ahtiainen TuUL 7.52,01, 8) Essi Hokkanen TurWei 8.03,40.

T15 Seiväs 1) Hertta Ahonen TuUL 270, 2) Aino Hongisto TuUL 230, 3) Vilma Harilainen TurWei 220, 4) Sanni Rautio RaisKu 190.

T15 Kuula 1) Pinja Naula TuUL 11,24, 2) Viveka Loukola RaisKu 9,97, 3) Pihla Sipilä TuUL 9,28, 4) Petra Ojanen TuUL 9,24, 5) Elviira Niemelä TuUL 8,59, 6) Daniela Fernandez Furu TuUL 8,27, 7) Anni Myllymäki RaisKu 8,08, 8) Jenna Kuusivaara TuUL 8,01, 9) Angielou Gumolon TurWei 7,96, 10) Viivi Perälä NaantLöy 7,89, 11) Sini Oksanen SalVil 6,40.

T15 4x100m viesti 1) Turun Urheiluliitto (Daniela Fernandez Furu, Ilona Ruohola, Emmi Valtonen, Pinja Naula) 49,71, 2) Raision Kuula (Viveka Loukola, Aada Aho, Fiia Kajula, Aada Lehtonen) 52,01, 3) Turun Urheiluliitto 2 (Daniela Fernandez Furu, Liisa Jalava, Siiri Ojanen, Elviira Niemelä) 54,76, 4) Turun Weikot Yleisurheilu (Angielou Gumolon, Vilma Harilainen, Saara Kivikari, Essi Hokkanen) 58,00.

N17 200m 1) Johanna Kylmänen RaisKu 25,13, 2) Heljä Hänninen NaantLöy 26,69, 3) Sonja Kuusinen TuUL 27,17, 4) Julia Matchenkova SalVil 27,61, 5) Milja Heikura TuUL 28,13, 6) Maija Pitkänen TuUL 28,47, 7) Sofia Triipponen RaisKu 28,52, 8) Siiri Intonen NaantLöy 28,64, 9) Sirke Seitsonen RaisKu 29,03, 10) Unnaveera Hämäläinen TurWei 29,21

Erä 1 (-1,5) 1) Sonja Kuusinen TuUL 27,17, 2) Maija Pitkänen TuUL 28,47, 3) Sofia Triipponen RaisKu 28,52, 4) Siiri Intonen NaantLöy 28,64, 5) Sirke Seitsonen RaisKu 29,03. Erä 2 (-1,0) 1) Johanna Kylmänen RaisKu 25,13, 2) Heljä Hänninen NaantLöy 26,69, 3) Julia Matchenkova SalVil 27,61, 4) Milja Heikura TuUL 28,13, 5) Unnaveera Hämäläinen TurWei 29,21.

N17 Kolmiloikka 1) Edit Nurminen TuUL 10,73, 2) Ida-Maria Hallongren RaisKu 10,43, 3) Wolferiina Mörönen TuUL 9,67, 4) Ines Pajuniemi TuUL 9,50, 5) Tildamaria Laine NaantLöy 9,37, 6) Melina Riikonen NaantLöy 9,10, 7) Ellen Brusila TuUL 8,79, 8) Teea Kainulainen SalVil 8,73, Aada-Amanda Martineero TuUL DNS.

N17 Kuula 1) Roosa Naula TuUL 12,85, 2) Linnea Loukola RaisKu 11,70, 3) Daniela Sandås TuUL 11,63, 4) Aino Takala NaantLöy 8,91, 5) Melina Pykälämaa NaantLöy 8,38, 6) Sofia Piispa SalVil 6,99, 7) Venla-Nora Nirkkonen TurWei 6,29.

M17 200m (-0,6) 1) Jeremi Siimes TuUL 24,26, 2) Max Montin TuUl 24,80, 3) Mikael Salminen NaantLöy 24,94, 4) Lasse Nordqvist TurWei 25,31, 5) Severi Rautio RaisKu 26,33, 6) Henrik Hörkkö TuUL 26,87.

M17 Kolmiloikka 1) Elias Saru TuUL 11,40, 2) Mathias Gustafsson TuUL 11,24, 3) Iivo Kalajoki RaisKu 10,75, Jami Vepsä NaantLöy 12,32.

M17 Kuula 1) Samuli Kaikkonen TuUL 12,42, 2) Eemeli Aarnio NaantLöy 12,03, 3) Nooa Kankare RaisKu 11,97, Kaius Kemppainen TuUL DNS, Ilkka Suilamo SalVil DNS.


Kirjoita kommentti

Perustele, kirjoita selkeästi, älä vähättele ihmisiä, ÄLÄ HUUDA. Pysy aiheessa ja muista käytöstavat. Kommentit luetaan ja tarvittaessa muokataan ennen julkaisua.

Meillä on nollatoleranssi alatyyliselle ilmaisulle, henkilöön käyvälle arvostelulle ja vihamielisyydelle. Emme julkaise kommentteja, joiden ainoa sisältö on negatiivinen mielipide vailla perusteluja. Jätämme julkaisematta myös ne kommentit, joissa ei lainkaan piitata oikeinkirjoituksesta kuten isoista alkukirjaimista tai välilyönneistä.

Kiitos etukäteen rakentavasta kommentistasi!

Etusivullamme juuri nyt:

Sammio